O festivalu

Dvoudenní festival Salón původní tvorby je především prostorem pro všechny studenty (letos poprvé obou fakult) JAMU prezentovat svoji tvorbu nezávisle na příslušnosti k oboru. Zkusit si hrát, režírovat, skládat hudbu, …
Festival se skládá z několika různých kroků – zasílaní textů (do 30. ledna 2022) → Burza původní tvorby → zpracování textů a vznik projektů → přihlášení vytvořených projektů → samotný festival.

Burza původní tvorby

18. února od 18.00 na Skleněné louce

Pojďme společně strávit páteční večer, pročíst si přihlášené texty, seznámit se, přidat se do inscenačních týmů, vyhrát něco v tombole!

Přihlášení projektu

do 28. února prostřednictvím formuláře

Máš inscenační tým? 🤓 Plánuješ scénické čtení? 👻 Pracuješ na zhudebnění textu? 🎼 Chceš prezentovat text formou autorského čtení? Přihlas svůj projekt na Salón

Salón původní tvorby

11.–12. března 2022 na půdě DF JAMU

Nechme se unést tvorbou, koukejme, poslouchejme, vnímejme, diskutujme. Odpočívejme a užívejme si od rána do večera.


Tématem Salónu původní tvorby 2022 je sociální síť TikToK. Tento výrazný celosvětově rozšířený fenomén je nyní nedílnou součástí mediální kultury a odráží se v celé naší společnosti. JE ČAS KONFRONTOVAT CELOU UMĚLECKOU AKADEMICKOU PŮDU S AKTUÁLNÍMI TRENDY A POSOUVAT DIVADELNÍ POVĚDOMÍ O MEDIÁLNÍ SFÉŘE SE KTEROU SE MULTIMÉDIA ČÍM DÁL VÍCE PROPOJUJÍ. TIKTOK JAKO ATLAS SPOLEČNOSTI. BĚHEM COVIDU SE VŠICHNI UZAVŘELI DO SVÝCH POKOJŮ A TIKTOK NÁM DOVOLIL SE opět PROPOJIT.

Kontrast s akademickým prostředním by měl přinést progresivní diskuzi na téma existence a tvorby ve virtuálním prostoru sociálních sítí a prezentace člověka jako individuality v rámci populárního prostředí.

Nabourání sociální bubliny otevře uměleckou sféru pro širší veřejnost. Estetika TikToku nabízí aktuální přístup v umělecké tvorbě, protože útočí na bazální smysly člověka. Dovoluje pracovat fragmentárně se střihem, koláží, rychlostí a filtry – pozměněná realita, nekonečné možnosti, pomíjivost reality.