Visitor

Participativní audiopředstavení pro jednoho diváka. 

Délka představení: 50-70 minut (do značné míry záleží na tobě)

Délka přípravy: cca 30 minut

Visitor předpokládá vysokou míru spolupráce, a to jak ve fázi přípravy, tak při samotném provedení. Proto, prosím, čti pozorně.

Představení začíná zažehnutím svíčky a končí jejím zhašením. Začíná uvnitř, krátce tě vyvede ven, a pak znovu nazpět dovnitř. Je lepší projít si jím ve dne.

Tady je ke stažení 39 mp3 tracků, které tě představením budou provázet

K představení je potřeba:

– Zařízení na přehrávání audia do kapsy (nejlépe mobil) s přehrávačem, který umí formát mp3

– Sluchátka

– Čajová svíčka 

– Zápalky/zapalovač

– Sklenka vody

– Papírové kapesníčky/ubrousky/cokoliv na ten způsob

– Někde v dosahu zrcadlo

Příprava:

Stáhni si tracky a ulož do telefonu. Nepouštěj je před začátkem. Je důležité nastavit si před představením přehrávač tak, aby se další track nepřehrával automaticky. Bude třeba pouštět každý další vlastnoručně. Ujisti se, že zařízení seřadilo stopy ve správném pořadí podle čísel.

Pokud použiješ telefon: máš-li nastavený kód na zamykání obrazovky nebo bezpečnostní gesto, bude lepší, když ho na dobu představení zrušíš. Opakované odemykání by narušovalo plynulost představení. Zároveň je ale dobré moci obrazovku deaktivovat, aby bylo možné schovat někdy mobil do kapsy a omylem se přitom nespustilo něco, co nemá.

Poznámka: Tato varianta představení je pouhý nedokonalý prototyp. V rámci příprav si, prosím, vytvoř jistou hladinu tolerance vůči technickému řešení, především vůči vlastnoručnímu pouštění jednotlivých tracků. V ideálním případě by se vše odehrávalo prostřednictví telefonátu mezi tebou a živým hercem na druhé straně. Momentálně je, nicméně, k dispozici pouze tento prototyp.

Instrukce k přehrávání jednotlivých tracků:

Obecně platí: pusť další track vždycky, když máš pocit, že dosavadní stadium se vyčerpalo.

Některé tracky v sobě mají přímo obsaženou instrukci, kdy pustit další track. Těch je menšina. 

Ostatní případy: Většina tracků končí otázkou nebo nabídkou aktivity. Potom, co najdeš odpověď na otázku nebo vykonáš danou akci, pusť další track.  Doporučení: na otázky odpovídej nahlas, umocní to pocit imerze, tj. zanoření (i proto je důležité mít na představení soukromí). 

Tracků je 39. Poslední má 2 varianty – 38a a 38b. Až se ti seřadí do seznamu, bude 38b na konci, bude to poslední track. 

Pokud projdeš představením od začátku do konce, skončíš stopou 38a a 38b neuslyšíš.

38b je alternativní zakončení pro případ, že bys v někdy v průběhu už nechtěl/a pokračovat. Vždycky máš možnost skočit na poslední track (38b), který tě navede, jak představení zakončit z jakéhokoli stadia. 

Co to znamená ‘nechci pokračovat’? V zásadě to, že se nechceš pustit do aktivity, která je ti nabízena. Aktivity posouvají vztah a rozvíjejí příběh. Pokud nebudeš mít chuť je rozvíjet (což je zcela v pořádku), skoč na poslední track.

Nakonec: uprostřed představení je balíček 13 tracků (dozvíš se, že ho máš před sebou), v rámci kterých je nabízeno množství různých aktivit. Pokud se ti v téhle fázi do nějaké aktivity nebude chtít (nebo pro tebe nebude možná), pokračuj v představení plynule dál, není to důvod k ukončení.  

Začátek představení:

Ujisti se, že máš dost času a klid na to představení zažít (ideálně sám/sama v místnosti).

Svíčku polož na stůl, pod stůl připrav sklenku s vodou a papírové ubrousky. Připrav si zápalky.

Do telefonu zapoj sluchátka, dej je do uší. 

Než zapálíš svíčku a zahájíš představení, několikrát se zhluboka nadechni a vydechni.

Zapal svíčku. 

Pusť první track.

Budeš-li mít po představení chuť sdílet jakékoli vjemy nebo zpětnou vazbu s autorem, napiš, prosím, na adresu: simon.petak@seznam.cz

Veškeré komentáře budou vděčně přijaty.